GreenDependent Intézet

  • Magyar
  • English

Őshonos gyümölcsfa csemetékkel a kisebb karbon-lábnyomért! – tovább folytatódik a TreeDependent program

2022 tavaszán – a pandémia okozta megtorpanás után - tovább folytatódott TreeDependent - Fákkal felelősen programunk!

A program keretében megbízóink számára kiszámoljuk egy-egy tevékenység, például vállalati rendezvény, tengerentúli családi utazás karbon-lábnyomát, és ezt faültetéssel kompenzáljuk – miután megbizonyosodtunk, hogy a lábnyomot a megrendelő igyekezett különböző intézkedésekkel csökkenteni. A fákat rendszerint oktatási intézmények illetve civil szervezetek kapják meg térítésmentesen. Bővebben a programról itt olvashat!

A 2022. tavaszi ültetési kampány során összesen 319 facsemete találta meg végleges helyét. 234 fát az ALTEO Nyrt., 50-et a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért ajánlott fel, 35 fával pedig a GreenDependent Intézet a saját működésének és rendezvényeinek karbon-lábnyomát kompenzálta.

(Ezen felül a GreenDependent Intézet még további 133 fát osztott szét az E.ON EnergiaKözösségek programban részt vevő háztartások részére, kifejezetten a programhoz köthető kibocsátások kompenzálására.)

A Zala megyei Pórszombatról, az úgynevezett Tündérkertből származó 319 őshonos magyar gyümölcsfa csemetét összesen 17 intézményhez juttattuk el szerte az országban. Ezek között vannak óvodák, iskolák, önkormányzati szervezetek, illetve egyház is.

A gyümölcsfák ültetése az oktatási intézményekben számos előnnyel jár a karbon-kompenzáción túl is. Ahogy Varga Hajnalka, az egyik, fákat befogadó iskola igazgatónője írta nekünk:

„Az osztályközösségek két-két fát telepíthettek, a hetedikesek, akik kevesebben vannak, egyet. Amíg az iskolánkba járnak, a gondozás, öntözés és védelem felelősségét is felvállalják. A nyolcadikosok szeptembertől átadják fáik gondozási kötelezettségét a leendő elsősöknek. Így megy körbe-körbe a feladat, s a munkamegosztás... Amikor ötévente osztálytalálkozóra jönnek vissza intézményünkbe a kimaradt diákjaink, látni fogják, hogy milyen munkát végeztek kisebb társaik a fák körül... A gyerekek osztályfőnökeikkel öntöznek meghatározott heti rendben.

Szeretnénk köszönetet mondani  mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy ezek a kicsi fák otthonra leljenek nálunk, s iskolai udvarunkban egyszer gyümölcsöt érlelhessenek.”

 

Képek forrása: Sopronhorpácsi Általános Iskola, Miskolci Avastetői Óvoda Szilvás úti Tagóvoda


 

 

 

 

 

_____________________

 

 

 

 

 

 

.

 

Intézetünk az alábbi szervezetek tagja:

Naptár

h k s c p s v
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 
 
 

Facebook

GreenDependent:

EU 1.5° Lifestyles:

EnergiaKözösségek:

ENERGISE: